I used to take supplements and vitamins. What a hassle and expense! I hated swallowing all those awful capsules.
With Shakeology, I can blend up a yummy chocolate shake that includes all the vitamins and supplements I need and then some!
Here is a great example of the cost of typical supplements that you may take. If you took all the 38 individual supplements that Shakeology provides, you would pay over $483.00 per month (give or take a few dollars). That equals about $16 per day. Crazy.
Of course most people don’t take all the vitamins they really need. But that is the amazing quality of Shakeology: it includes all the nutrition you need, that’s why I love it so much.
Since I started on Shakeology meal replacement shake over a year ago, I feel amazing, energized, and healthier than ever. The best part is that I crush my workouts without feeling exhausted part-way through.
Shakeology will cost you about $4.00 per serving. Think about it. You may pay $4.00 for a bagel with cream cheese, Starbucks Frappuccino, or some other snack that provides empty, fattening calories. You may not even realize how much you really spend on that stuff.
You can listen to me go on and on about how Shakeology meal replacement shake gave me my health and energy back. But to really understand what I am talking about, you must experience it for yourself.
You use Shakeology to replace meal, which is a great convenience when you are in a rush in the morning. You can also use is as a healthy snack. Either way, you cannot lose because you will be getting much needed nutrients into your body.
You want to feel good don’t you?
- Buy Shakeology – order on our home direct autoship program and you get 2 free workout DVDs and free shipping.
(30-day money back guarantee)